Aparaty słuchowe

Aparaty słuchowe Promuj wpis w okienku reklamowym Zgłoś spam/błąd/niedziałający link
Podlinkuj swój wpis:

Pierwszym objawem ubytku słuchu, który z reguły zwraca naszą uwagę są trudności w rozumieniu mowy. Dotyczy to szczególnie sytuacji, w których warunki akustyczne stają się trudniejsze. Na przykład w trakcie przyjęcia rodzinnego, gdy naraz mówi wiele osób lub w dużej hali dworca kolejowego gdzie czas pogłosu jest długi. Często nie mamy wrażenia, że słyszymy zbyt słabo. Głośne dźwięki możemy nawet odebrać jako hałaśliwe. Rzecz w tym, że ludzie wokół nas w naszym odczuciu przestają mówić wyraźnie. Kłopoty takie są typowe dla osób z tzw. odbiorczym ubytkiem słuchu. Aby ułatwić sobie rozumienie mowy często ustawiają one głośniej radio lub telewizor, co z reguły wywołuje narzekania i protesty ze strony rodziny. Każdy z nas, w pewnym okresie życia, może zetknąć się z tym kłopotem. Z roku na rok nasz słuch powoli i nieodwracalnie ulega stopniowo pogorszeniu.
Także w sile wieku także możemy spotkać się z tym problemem. Jest bowiem wiele przyczyn, które mogą przyspieszać i wpływać na proces pogarszania się słuchu. Praca w hałasie oraz schorzenia wywołujące ubytek słuchu, jak na przykład choroby ucha środkowego, czy woskowina blokująca przewód słuchowy - mogą znacząco pogarszać czułość naszego słuchu. W każdym przypadku, jeśli nabieramy podejrzeń, że może to dotyczyć nas lub któregoś z członków naszej rodziny, powinniśmy udać się do gabinetu protetyka słuchu, gdzie zostanie przeprowadzone badanie słuchu. Chociaż wielu niedosłyszącym można skutecznie pomóc tylko zapisując aparaty słuchowe, należy zawsze przed podjęciem takiej decyzji przeprowadzić wnikliwą diagnostykę. Zapraszamy do sieci gabinetów audioprotetycznych. W ofercie produkty światowych liderów m.in. Oticon, Starkey, Siemens, Audio Service

  • Tytuł wpisu: Aparaty słuchowe
  • Adres witryny: www.asmed.org.pl
  • PageRank:
  • Data dodania: 13.12.2010 roku
Oceń ten wpis!

Ocena: 2.8/10 (13 głosów)

Komentarze:

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja dzieci »

Gabinet Rehabilitacji Warszawa zaprasza dzieci z wadami postawy, stóp, ze skoliozą na terapię ruchową. Zadzwoń lub wypełnij formularz i umów się na spotkanie. Rehabilitacja Twoich ... zobacz szczegóły wpisu »

Nerki

Nerki »

Mogą na pewno wzbudzić pewien niepokój i skłonić do wizyty lekarskiej, czy też udania sie na badania. W przypadku dolegliwości należy się jak najszybciej skontaktować się z lekarze... zobacz szczegóły wpisu »

Menopauza

Menopauza »

Remifemin to naturalny lek redukujący objawy menopauzy dla kobiet które nie chcą lub nie mogą stosować terapii hormonalnej w celu zmniejszenia objawów w trakcie menopauzy. Zawiera ... zobacz szczegóły wpisu »

Toksoplazmoza

Toksoplazmoza »

U dzieci z wrodzoną toksoplazmozą, prócz leczenia farmakologicznego, niezbędna jest rehabilitacja, leczenie okulistyczne, a w przypadku wodogłowia także leczenie operacyjne. Nie ty... zobacz szczegóły wpisu »

chirurg poznań

chirurg poznań »

Medtime to grupa gabinetów lekarskich składająca się głównie z chirurgów i dermatologów. Nasze doświadczenie oraz specjalizacja wprowadzają korzystny wpływ na urodę oraz Państwa zd... zobacz szczegóły wpisu »

EkstraSenior - sklep dla Seniora

EkstraSenior - sklep dla Seni »

EkstraSenior to najtańszy w polskim Internecie sklep z produktami dla osób starszych. W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi: telefony komórkowe dla Seniora, poduszki ortope... zobacz szczegóły wpisu »

Luxdent - stomatologia

Luxdent - stomatologia »

Gabinet Luxdent oferuje Państwu kompleksowe usługi dentystyczne, które na długo pozwolą zachować Wasze zęby w jak najlepszym stanie. Wiemy bowiem jak wiele można uzyskać dzięki śli... zobacz szczegóły wpisu »

SEBASTIAN KULESZA gabinet medycyny estetycznej

SEBASTIAN KULESZA gabinet med »

Laser Clinic. Dermatologia laserowa, medycyna estetyczna świadczy szereg fachowych usług kosmetycznych w obszarze poprawy wizerunku zewnętrznego i wewnętrznego swoich pacjentów. Sp... zobacz szczegóły wpisu »

Klinika Ambroziak

Klinika Ambroziak »

Klinikaambroziak. pl specjalizuje się w medycynie estetycznej i ma wieloletnie doświadczenie w sferze zabiegów estetycznych. Klinika funkcjonuje od 14 lat i oferuje zabiegi z dział... zobacz szczegóły wpisu »