Aparaty słuchowe

Aparaty słuchowe Promuj wpis w okienku reklamowym Zgłoś spam/błąd/niedziałający link
Podlinkuj swój wpis:

Pierwszym objawem ubytku słuchu, który z reguły zwraca naszą uwagę są trudności w rozumieniu mowy. Dotyczy to szczególnie sytuacji, w których warunki akustyczne stają się trudniejsze. Na przykład w trakcie przyjęcia rodzinnego, gdy naraz mówi wiele osób lub w dużej hali dworca kolejowego gdzie czas pogłosu jest długi. Często nie mamy wrażenia, że słyszymy zbyt słabo. Głośne dźwięki możemy nawet odebrać jako hałaśliwe. Rzecz w tym, że ludzie wokół nas w naszym odczuciu przestają mówić wyraźnie. Kłopoty takie są typowe dla osób z tzw. odbiorczym ubytkiem słuchu. Aby ułatwić sobie rozumienie mowy często ustawiają one głośniej radio lub telewizor, co z reguły wywołuje narzekania i protesty ze strony rodziny. Każdy z nas, w pewnym okresie życia, może zetknąć się z tym kłopotem. Z roku na rok nasz słuch powoli i nieodwracalnie ulega stopniowo pogorszeniu.
Także w sile wieku także możemy spotkać się z tym problemem. Jest bowiem wiele przyczyn, które mogą przyspieszać i wpływać na proces pogarszania się słuchu. Praca w hałasie oraz schorzenia wywołujące ubytek słuchu, jak na przykład choroby ucha środkowego, czy woskowina blokująca przewód słuchowy - mogą znacząco pogarszać czułość naszego słuchu. W każdym przypadku, jeśli nabieramy podejrzeń, że może to dotyczyć nas lub któregoś z członków naszej rodziny, powinniśmy udać się do gabinetu protetyka słuchu, gdzie zostanie przeprowadzone badanie słuchu. Chociaż wielu niedosłyszącym można skutecznie pomóc tylko zapisując aparaty słuchowe, należy zawsze przed podjęciem takiej decyzji przeprowadzić wnikliwą diagnostykę. Zapraszamy do sieci gabinetów audioprotetycznych. W ofercie produkty światowych liderów m.in. Oticon, Starkey, Siemens, Audio Service

  • Tytuł wpisu: Aparaty słuchowe
  • Adres witryny: www.asmed.org.pl
  • PageRank:
  • Data dodania: 13.12.2010 roku
Oceń ten wpis!

Ocena: 2.7/10 (14 głosów)

Komentarze:

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Medycyna Naturalna

Medycyna Naturalna »

Oferujemy preparaty medycyny naturalnej oraz suplementy diety stworzone na bazie wartoœciowych składników. Propagujemy zdrowy styl życia, a co za tym idzie majšc n... zobacz szczegóły wpisu »

Kamica nerkowa

Kamica nerkowa »

Skuteczne i sprawdzone zioła oraz lekarstwa na bazie ziół, stosowane w leczeniu kamicy nerkowej. Zapoznaj się z opiniami użytkowników, którzy stosują ziołolecznictwo podczas kamicy... zobacz szczegóły wpisu »

GoldMedic - internetowy sklep medyczny - sprzęt medyczny, rehabilitacyjny, SPA

GoldMedic - internetowy sklep »

GoldMedic to sklep oferujący szeroką gamę urządzeń medycznych, sprzęt rehabilitacyjny, sprzęt do wyposażenia salonów spa i odnowy biologicznej, urządzenia fitness i do gabinetów ko... zobacz szczegóły wpisu »

Okulistyka, Klinika okulistyczna BON-MEDIC Poznań, zaćma, jaskra, laserowa korekta zwroku

Okulistyka, Klinika okulistyc »

Istnieje wiele chorób, które możliwe są do wykrycia i prawidłowego kontrolowania tylko przy użyciu nowoczesnej aparatury diagnostycznej. Diagnozujemy i leczymy choroby oczu: zaćma,... zobacz szczegóły wpisu »

krwiodawcy.org - Honorowe krwiodawstwo i krwiolecznictwo w internecie

krwiodawcy.org - Honorowe krw »

krwiodawcy.org to strona poświęcona tematowi krwiodawstwa i krwiolecznictwa w internecie. Krew i jej rola w organizmie. Kluby HDK w Polsce. Korzyści z oddawania krwi (prawa, ulgi i... zobacz szczegóły wpisu »

Twój Kręgosłup.pl

Twój Kręgosłup.pl »

Kręgosłup to wspaniały i jedyny taki wynalazek. Jest to strona dla każdego - wszyscy mamy przecież kręgosłup. Nie wszyscy musimy mięć z nim problemy. Jak o niego zadbać ? Stawiamy ... zobacz szczegóły wpisu »

paweł gałązka

paweł gałązka »

Specjalista chorób płuc Paweł Gałązka zaprasza pacjentów z okolic Złotowa i Piły na konsultacje pulmonologiczne i internistyczne. Gabinet prywatny współpracujący z NFZ. Do wystawie... zobacz szczegóły wpisu »

Powiększanie ust - portal informacyjny

Powiększanie ust - portal inf »

Jeśli interesuje Ciebie zabieg powiększania ust to powinieneś się udać na portal informacyjny, który znajdziesz pod adresem http://powiekszanie-ust. pl. Jest to witryna przeznaczon... zobacz szczegóły wpisu »

lekarz ortopeda Łódź

lekarz ortopeda Łódź »

Jeżeli interesuje Was temat lekarz ortopeda Łódź w i poszukujecie informacji na ten temat internecie to zapraszam Was do odwiedzenia mojej strony. Zapoznacie się tutaj z moją sylwe... zobacz szczegóły wpisu »