Temperatury, klimat Teneryfa

Temperatury, klimat Teneryfa Promuj wpis w okienku reklamowym Zgłoś spam/błąd/niedziałający link
Podlinkuj swój wpis:

Teneryfa informacje, pogoda, hotele, forum, teneryfa to największa wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich - ponad 2000 kilometrów kwadratowych. Na wyspie panują prawie zawsze warunki zbliżone do naszej późnej wiosny lub lata, dlatego też nazywana jest bardzo często wyspą wiecznej wiosny. Wyspa przedzielona jest na dwie części pasmem górskim. W centralnej części pasmo to, to olbrzymich rozmiarów krater wulkaniczny, gdzie stworzono jedyny w swoim rodzaju Park Narodowy “Cańadas del Teide” rozciągający się na obszarze 29 km. i leżący na wysokości ok. 2000 metrów nad poziomem morza. Po środku krateru znajduję się jeszcze jeden lecz trochę mniejszy, ale wyższy krater El Pico del Teide, będący jednocześnie najwyższym szczytem w Hiszpanii. Teneryfa posiada swój unikalny klimat dzięki szczęśliwemu położeniu geograficznemu na środkowym Atlantyku przy wybrzerzach Afryki. KLimat jest łagodny i wilgotny, różnica temperatur pomiędzy najzimniejszym i najcieplejszym miesiącem w roku wynosi około 6 stopni C. Według wielu przyjeżdżających tu turystów i ludzi mieszkających tu na stałe, warunki klimatyczne panujące na Teneryfie są najbardziej sprzyjające dla człowieka.
Temperatury, klimat Teneryfa.

  • Tytuł wpisu: Temperatury, klimat Teneryfa
  • Adres witryny: www.teneryfa24.pl
  • PageRank:
  • Data dodania: 24.10.2010 roku
Oceń ten wpis!

Ocena: 4.7/10 (38 głosów)

Komentarze:

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Trasa Turystyczna "Bunkier w Konewce" Spała

Trasa Turystyczna "Bunki »

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania jednego z nielicznych tego typu schronów dla pociągów sztabowych armii Niemieckiej z czasów II Wojny Światowej. Bunkier położony jest w malownic... zobacz szczegóły wpisu »

.: Klub Sportowy Bumeikan : Aikido Yoshinkan : Iaido : Jodo :.

.: Klub Sportowy Bumeikan : A »

Klub Bumeikan działa w Katowicach od prawie 15 lat – najpierw jako sekcja a od 8 lat jakosamodzielne stowarzyszenie.W lutym 2010 roku przyznano nam status organizacji pożytku publi... zobacz szczegóły wpisu »

Spływy Kajakowe Wielkopolska

Spływy Kajakowe Wielkopolska »

Organizujemy Spływy Kajakowe dla:- firm- grup studenckich- uczniów- grup rodzinnych- indywidualnych.Kajakuj z \"Bosmanem\" - Rewelacyjne Spływy Kajakowe: Warta, Drawa, Gw... zobacz szczegóły wpisu »

Rowery MTB części, akcesoria.

Rowery MTB części, akcesoria. »

Dętki Foss EFT to specyficzna rzecz dla biorąc pod rowery Mtb ich różnorodność jak również wybór jaki panuje na polskim rynku. Dętka wyglądają dość radykalnie, jest bowiem niemal p... zobacz szczegóły wpisu »

Sklep Gold Sport

Sklep Gold Sport »

Nasza firma zajmuje się sprzedażą i serwisowaniem sprzętu sportowego. GOLD SPORT wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów propaguje również coraz popularniejszego w społeczeństwie... zobacz szczegóły wpisu »

Sprawdź nasze wycieczki szkolne!

Sprawdź nasze wycieczki szkol »

Każda ze szkół, począwszy od podstawówek, poprzez gimnazja, na liceach i technikach kończąc, zdaje sobie sprawę, że wycieczki szkolne to niezwykle istotny fragment roku szkolnego d... zobacz szczegóły wpisu »

TOWARZYSTWO TURYSTYCZNE CHAPACZ wycieczki

TOWARZYSTWO TURYSTYCZNE CHAPA »

Zapraszamy do dynamicznego spędzenia wolnego czasu z Towarzystwem Turystycznym Chapacz, które urządza liczne spływy kajakowe, wędrówki piesze, wycieczki narciarskie oraz rajdy rowe... zobacz szczegóły wpisu »

Trener osobisty -Katowice

Trener osobisty -Katowice »

Trener osobisty, to ponad to niż tylko osoba, która nam karze przychodzić na treningi,liczy przysiady. Głównym celem trenera jest motywacja do ćwiczeń, opracowanie wyselekcjonowane... zobacz szczegóły wpisu »

Kitesurfing

Kitesurfing »

W ramach oferty naszej firmy zapewniamy możliwość korzystania ze szkoleń windsurfingu, kitesurfingu. Nasza firma już od 11 klat prowadzi szkołę jaka zajmuje się prowadzeniem profes... zobacz szczegóły wpisu »