Wycena udziałów w spółce

Wycena udziałów w spółce Promuj wpis w okienku reklamowym Zgłoś spam/błąd/niedziałający link
Podlinkuj swój wpis:

Istnieje kilka uproszczonych metod do oszacowania wartości rynkowej udziałów w spółce. Jedną z nich jest wykorzystanie wartości księgowej, jeżeli istnieją obiektywne dowody, że wartość rynkowa nie odbiega od wartości aktywów netto wykazanych w sprawozdaniu finansowym. Aby oszacować wartość księgową udziałów należy procentowy udział w kapitale zakalcowym pomnożyć przez kapitał własny spółki na dzień wyceny (dzień bilansowy).

Inną prostą metodą jest ustalenie mnożnika cena do zysku (P/E) dla porównywalnej spółki (lub grupy spółek) notowanych na giełdzie i przemnożenie go przez wartość zysku spółki wycenianej z uwzględnieniem udziału pakietu wycenianego w kapitale zakładowym.

Jeżeli natomiast chcesz ustalić dokładną wartość swojego udziału w spółce, uwzględniając wszystkie istotne elementy i specyfikę modelu biznesowego spółki, powinieneś zlecić wycenę profesjonalnej firmie. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej co możemy Ci zaoferować, skontaktuj się z nami.

  • Tytuł wpisu: Wycena udziałów w spółce
  • Adres witryny: https://financialcraft.pl
  • PageRank:
  • Data dodania: 26.07.2019 roku
Oceń ten wpis!

Ocena: 1.0/10 (3 głosów)

Komentarze:

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Centrum kredytowe

Centrum kredytowe »

Centrum kredytowe oferujące kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, samochodowe, refinansowe, konsolidacyjne. Porównania kredytów, aktualne promocje kredytowe. Możesz zobaczyć i por... zobacz szczegóły wpisu »

Kredyty online

Kredyty online »

Witryna przedstawia promocje kredytowe w wybranych bankach. Jest to jedna z nielicznych tak bardzo dopracowanych stron internetowych. Wszystkie informacje aktualizowane są co najmn... zobacz szczegóły wpisu »

Mieszkania na kredyt, domy na kredyt, najtańszy kredyt hipoteczny, porównanie kredytów hipotecznych

Mieszkania na kredyt, domy na »

Mieszkania na kredyt, domy na kredyt, najtańszy kredyt hipoteczny, porównanie kredytów hipotecznych - zajmujemy się kompleksową obsługą klienta indywidualnego jak również korporacy... zobacz szczegóły wpisu »

www.byc-bogatym.pl - finanse rodzinne, inwestycje, sukces, motywacja, rozwój osobisty

www.byc-bogatym.pl - finanse »

Blog internetowy poświęcony bogaceniu się. Informacje na temat giełdy, inwestycji, oszczędności, zarabianiu. Porady oszczędnościowe inwestycyjne. Informacje o finansach domowych.Po... zobacz szczegóły wpisu »

Skarbiec sp. z o.o.

Skarbiec sp. z o.o. »

Polska Korporacja Finansowa Skarbiec jest uznaną instytucją funkcjonującą na rynku usług finansowych. Firma posiada w swojej propozycji dobre pożyczki z przeznaczeniem na dowolny c... zobacz szczegóły wpisu »

expert kredyt

expert kredyt »

Expert Kredyt to firma, która powstała z myślą o klientach ceniących sobie czas i pieniądze! Naszym głównym profilem jest działalność finansowa, jednakże świadczymy też usługi w se... zobacz szczegóły wpisu »

Efect

Efect »

Zaciągać kredyty czy odkładać środki, to jest wieczny dylemat klientów rynku finansowego. Każda kwestia oczywiście zależy od pozycji finansowe danej osoby. Toteż porozmawiaj z wspó... zobacz szczegóły wpisu »

W bardzo okazyjnych cenach

W bardzo okazyjnych cenach »

Kup Od Komornika umożliwia dokanania okazyjnych zakupów poprzez aukcje i licytacje komornicze. Kupno przedmiotów z aukcji i licytacji komorniczych jest okazją do nabycia atrakcyjny... zobacz szczegóły wpisu »

Lokaty ranking

Lokaty ranking »

Mamy przyjemność przedstawić stronę internetową pozwalającą porównać ofert banków w Polsce. Na naszym portalu można znaleźć ranking lokat bankowych, ranking kont oszczędnościowych ... zobacz szczegóły wpisu »