Wycena udziałów w spółce

Wycena udziałów w spółce Promuj wpis w okienku reklamowym Zgłoś spam/błąd/niedziałający link
Podlinkuj swój wpis:

Istnieje kilka uproszczonych metod do oszacowania wartości rynkowej udziałów w spółce. Jedną z nich jest wykorzystanie wartości księgowej, jeżeli istnieją obiektywne dowody, że wartość rynkowa nie odbiega od wartości aktywów netto wykazanych w sprawozdaniu finansowym. Aby oszacować wartość księgową udziałów należy procentowy udział w kapitale zakalcowym pomnożyć przez kapitał własny spółki na dzień wyceny (dzień bilansowy).

Inną prostą metodą jest ustalenie mnożnika cena do zysku (P/E) dla porównywalnej spółki (lub grupy spółek) notowanych na giełdzie i przemnożenie go przez wartość zysku spółki wycenianej z uwzględnieniem udziału pakietu wycenianego w kapitale zakładowym.

Jeżeli natomiast chcesz ustalić dokładną wartość swojego udziału w spółce, uwzględniając wszystkie istotne elementy i specyfikę modelu biznesowego spółki, powinieneś zlecić wycenę profesjonalnej firmie. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej co możemy Ci zaoferować, skontaktuj się z nami.

  • Tytuł wpisu: Wycena udziałów w spółce
  • Adres witryny: https://financialcraft.pl
  • PageRank:
  • Data dodania: 26.07.2019 roku
Oceń ten wpis!

Ocena: 1.0/10 (1 głos)

Komentarze:

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Leasing dla firm

Leasing dla firm »

Serwis finansowy o leasingu. Opisujemy wady i zalety leasingu jako alternatywnej formy pozyskiwania kapitału w stosunku do kredytu. Przedstawiamy podział leasingu oraz oferujemy mo... zobacz szczegóły wpisu »

Dotacje na otwarcie firmy

Dotacje na otwarcie firmy »

Biznesplany24 to serwis pomagający zdobyć dotacje na otwarcie firmy osobom nie mającym zatrudnienia. Zajmujemy się tworzeniem biznes planów z wnioskiem do PUP. Gwarantujemy poprawn... zobacz szczegóły wpisu »

Pożyczka prywatna

Pożyczka prywatna »

W momencie kiedy Twój bank nie chce udzielić Ci kredytu lub Twoja historia w BIKu wygląda tragicznie to jedyną pomocą dla Twojego portfela jest wyłącznie pożyczka prywatna nazywana... zobacz szczegóły wpisu »

Ubezpieczenie Informacje

Ubezpieczenie Informacje »

Zapraszamy na stronę internetową o ubezpieczeniach. Prezentujemy różnorodne rodzaje ubezpieczeń: majątkowe, na życie z funduszami emerytalnymi AC OC NW. Masz możliwość porównać i w... zobacz szczegóły wpisu »

Centrum finansowe.Polskie Banki

Centrum finansowe.Polskie Ban »

Portal na miarę nowoczesnych finansowych czasów.Strona posiada najlepszy zbiór najświeższych wiadomości z dziedzin takich jak finanse,biznes,banki czy giełda czyli innymi słowy bar... zobacz szczegóły wpisu »

Forumtfi.pl

Forumtfi.pl »

Już dzisiaj zapoznaj się z Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych Forum, które w swojej ofercie posiada m. in. zarządzanie portfelem inwestycyjnym, Family Office, fundusze inwestycyj... zobacz szczegóły wpisu »

rankingoprocentowania.pl - lokaty terminowe

rankingoprocentowania.pl - lo »

Produkty oszczędnościowe, które oferują polskie banki są niezmiernie atrakcyjne dla przeciętnego Kowalskiego. Gwarantują bezpieczeństwo oraz zysk, a poza tym nie są zbyt skomplikow... zobacz szczegóły wpisu »

Upadłość Konsumencka

Upadłość Konsumencka »

Wolność od telefonów firm windykacyjnych czy komorniczych – o tym marzy chyba każda osoba, która ma poważne zobowiązania finansowe. Jeżeli jesteś pewny, że finansowe problemy nie s... zobacz szczegóły wpisu »

Kantor Bitcoin - kantorbitcoin.pl

Kantor Bitcoin - kantorbitcoi »

Tylko na kantorbitcoin. pl dokonasz zakupu lub sprzedaży jednych z najpopularniejszych kryptowalut takich jak bitcoin, litecoin czy monero. Znajdziesz u nas aktualny kurs tych walu... zobacz szczegóły wpisu »